راهنما و قوانین سایت


قوانين و مقررات مربوط به پروژه ها

 

تعاریف و قوانین
نحوه کار در سایت
شرایط لغو قرارداد
قوانین حساب و محدودیت های کاربر

تعاریف و قوانین

کارفرما: فردی که کار و پروژه ای برای انجام دارد و مایل است کاربرانی که توانایی انجام آن را دارند (پیمانکارها) را استخدام کند.

پیمانکار ( فریلنسر ) : فردی که توانایی در انجام کاری دارد و مایل است به صورت دورکار و غیر حضوری برای کارفرما کار کند و درآمد کسب نماید.

پروژه: کاری که از سمت کارفرما در سایت ایجاد می شود و از طریق آن نیاز خود را مطرح می کند.

پیشنهاد (روی پروژه): قیمت، مدت زمان و توضیحات پیمانکار برای انجام پروژه ای در قالب یک پیشنهاد روی پروژه ارسال می شود.

 

 • استفاده شما از خدمات و بخش های مختلف سایت به منزله قبول قوانین سایت از طرف شما می باشد.
 • حداقل سن کاربر برای استفاده از سایت 18 سال می باشد.
 • هر فرد تنها می تواند یک حساب کاربری در سایت داشته باشد.
 • کلیه اطلاعات وارد شده در پروفایل باید صحت داشته باشند و مربوط به فرد ثبت نام کننده باشد.
 • سایت Job Do  مکانی برای معرفی پیمانکاران و کارفرمایان برای انجام پروژه ها و یا  تبادل اطلاعات تماس آنها می باشد .
 • هر پروژه ای که بتوان بصورت آنلاین انجام و تحویل داده شود را می توانید از طریق  " Job Do "  انجام دهید.
 • این سایت صرفا به عنوان محل برگزاری مناقصات آنلاین عمل می کند و به کاربران اجازه می دهد پروژه های خود را ثبت کنند و یا در مناقصات ثبت شده شرکت کنند.
 • و پرداخت نهایی به پیمانکار را منوت بر تایید پروژه توسط کارفرما و پرداخت کامل هزینه های پروژه می داند 
 • سایت Job Do خود را درگیر جزئیات پروژه بین پیمانکار و کارفرمایان نمی کند. بنابراین  هیچ کنترلی بر کیفیت و قانونی بودن خدمات ارائه شده توسط دیگر کاربران ندارد، یا توانایی آنها را از انجام ارائه خدمات تضمین نمی کند
 • انجام پروژه های دانشجویی در سایت ممنوع میباشد .
 •  مشترك متعهد مي گردد كه محرمانه بودن كلمه عبور و اطلاعات حساب خود را حفظ نمايد. مسئوليت تمامي عملياتي كه بوسيله حساب مشترك انجام گيرد به عهده خود مشترك است.
    
   

  نحوه کار در سایت

  انجام پروژه ها در سایت به دو صورت انجام می پذیرد      
   
   بعد از ثبت پروژه توسط کارفرما

 

 • روش اول
 1. شرکت در مناقصات به عنوان پیمانکار
 2. پیشنهاد قیمت
 3. برنده شدن در مناقصه  " تایید پیمانکار توسط کارفرما و پرداخت پیش پرداخت "
 4. انجام پروژه
 5.  تایید پروژه توسط کارفرما  " پرداخت کامل هزینه های پروژه توسط کارفرما "

       تذکر : مادامی که پروژه تحویل کارفرما نگردد و یا مورد تایید کارفرما نباشد هیچ گونه وجهی به حساب پیمانکار واریز نمی شود و مبلغ پیش پرداخت نیز تا پایان پروژه به صورت بلوکه شده در حساب پیمانکار ثبت شده و قابل برداشت نمی باشد .
  6. تسویه حساب با پیمانکار
  7. در اتمام کار ، درصدی از هزینه انجام پروژه ( حداکثر  9 % ) از حساب پیمانکار کسر و به حساب سایت واریز می گردد که در فاکتور نهایی به پیمانکار اعلام می گردد .

 

 • روش دوم
 1. شرکت در مناقصات به عنوان پیمانکار و ثبت پیشنهاد قیمت
 2. درخواست مشاهده اطلاعات تماس  پیمانکار  توسط کارفرما
       تذکر بعد از ارسال اطلاعات تماس پیمانکار  ، سایت Job Do  هیچگونه مسئولیتی در قبال پیمانکار اعم از صحت اطلاعات تماس ثبت شده ،  اتمام پروژه و پرداختی ها و ... ندارد .
 • هزینه ارسال اطلاعات پیمانکار  درصدی از پیشنهاد قیمت توسط پیمانکار ( حداکثر 2% ) می باشد که توسط کارفرما پرداخت می شود .

   
   

  شرایط لغو قرارداد  کارفرما در صورتی می تواند دستور لغو همکاری ( لغو قرارداد ) را  با پیمانکار بدهد که یکی از موارد زیر اتفاق افتاده باشد :
 1.  حداکثر 4 ساعت بعد از تایید پیمانکار ( ارسال درخواست لغو انجام پروژه در قسمت تماس با ما )
 2. مدت زمان انجام پروژه  ( طبق قرارداد ) گذشته باشد.
  (مبلغ پیش پرداخت عینا به حساب کارفرما واریز می گردد و یک نمره منفی در رزومه کاری پیمانکار ثبت می گردد.)
 3. پروژه ارسالی توسط پیمانکار  ( فایل ارسالی دمو ) مورد تایید کارفرما واقع نشده باشد.
    (مبلغ پیش پرداخت عینا به حساب کارفرما واریز می گردد و یک نمره منفی در رزومه کاری پیمانکار ثبت می گردد.)

   تذکر : در این مرحله ، در صورتی که زمان انجام قرارداد به پایان نرسیده باشد و کارفرما درخواست لغو همکاری با پیمانکار را ارسال کند پرونده به شورای حل اختلاف ارسال می گردد .

  ** تا پایان زمان پروژه پیمانکار میتواند پروژه را اصلاح کند و فایل جدید را برای کارفرما ارسال کند.
 4. طبق توافق دو طرف ( پیمانکار و کارفرما ) انجام پروژه موقف گردد . ( ارسال درخواست لغو انجام پروژه در قسمت تماس با ما توسط کارفرما و پیمانکار به صورت جداگانه که در این صورت طبق قوانین سایت 12 درصد  مبلغ پیش پرداخت قرارداد کسر و ما بقی طی3 روز کاری به حساب کارفرما واریز می گردد .)
 5. در صورتی که پروژه یک طرفه از طرف کارفرما لغو گردد و یا بعد از اتمام پروژه  ، کارفرما اقدام به تسویه حساب کامل ننمودو دلیل قانع کننده ای برای لغو قرارداد وجودنداشته باشد مبلغ پیش پرداخت  به حساب پیمانکار واریز می گردد .

قوانین حساب و محدودیت های کاربر

حساب و محدودیت های کاربر

 1.  کاربران به هیچ عنوان مجاز به ارسال لینک های تبلیغاتی در پروژه، اطلاعات تماس پیمانکار یا کارفرما ، گفتگو غیر مرتبط با  پروژه یا پیام خصوصی نمی باشند. فایل ها و یا توضیحات ارسال شده در پروژه می بایست مرتبط با موضوع پروژه و در رابطه با پروژه باشند.
 2. برای استفاده از امکانات سایت Job Do و داشتن حساب کاربری می بایست ثبت نام کنید. شما موافقت می کنید در فرم ثبت نام ، فرم ویرایش پروفایل ، اطلاعات بانکی و در تمامی فرم هایی که در سایت در اختیار شما قرار می گیرد، اطلاعات درست، دقیق و کامل قرار دهید و مشکلات بعدی از ثبت غیر صحیح اطلاعات بر عهده خود کاربر می باشد .
 3.  کارفرما و پیمانکار نسبت به یکدیگر در قبال پروژه مسئولیت دارند. وقتی شما وارد معامله به عنوان پیمانکار  می شوید بدان معناست که شما بصورت قانونی وارد قرارداد با کارفرما شده اید و برعکس . مگر آنکه این معامله قوانین کشوری یا قوانین سایت را نقض کند شما مسئول تعهدات خود نسبت به کاربر مخاطب خود هستید و شما می بایست این اطمینان را در کاربر مخاطب ایجاد کنید که به تعهدات خود پایبند خواهید ماند. اگر کاربر دیگر از تعهدات خود نسبت به شما سر باز زد و بطور کلی یا قسمتی از تعهدات خود را انجام نداد خود این شخص مسئول بوده و سایت Job Do در قبال همچین اتفاقی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
 4. در صورتی که پیمانکار نتواند به تعهدات خود به طور کامل پایبند باشد مبلغ پیش پرداخت به حساب کارفرما عودت داده  و قرارداد بین پیمانکار و کارفرما لغو و یک امتیاز منفی در رزومه کاری پیمانکار  ثبت خواهد شد .
  ( رزومه کاری که  شامل تعداد پروژه موفق  ، تعداد پروژه ناموفق ، کیفیت  و سرعت عمل کاربر می باشد  در هنگام شرکت در مناقصات برای کارفرما قابل مشاهده است .)
 5. پیمانکاران فقط می‌بایست معادل مبلغی که می‌خواهند پروژه را انجام دهند پیشنهاد ارسال کنند. ارسال پیشنهاد نامتعارف یا بصورت ساعتی مجاز نمی‌باشد، همینطور کارفرما نباید هنگام ایجاد پروژه، درخواستی را که منجر به ارسال پیشنهاد نامتعارف می‌شود را ثبت کند.
 6. کارفرما از حساب کاربری خود برای ایجاد پروژه های نادرست و گمراه کننده استفاده نمی کند.
 7. شما منحصرا مسئول محتوا و یا هر اطلاعات دیگری که در سایت Job Do  قرار می دهید هستید.
 8. سایت Job Do  فقط به عنوان محلی برای انتشار محتوای کاربران عمل می کند. اما انتشار و ثبت تمامی محتویاتی که کاربران قرار می دهند را تضمین نمی کند.
 9. سایت Job Do   این حق را برای خود محفوظ می دارد ولی خود را ملزم نمی کند که محتویاتی که مغایر با قوانین سایت یا شئونات اخلاقی، تهدیدی برای کسب و کار یا سابقه سایت و موارد مشابه را از سایت حذف کند.
 10.  از درج هر گونه مطلب که بر اساس قوانين جاري کشور جمهوري اسلامي ايران، مشمول عنوان جرم شود پرهيز شود. مسئولیت این گونه مطالب مستقیما بر عهده کاربران ارسال کننده این مطالب می باشد