رضا اربابیان موسس و بنیانگذار شیپور

رضا اربابیان موسس و بنیانگذار شیپور

 

رضا اربابیان موسس و بنیانگذار شیپور متولد 1361 است. زمانی که 14 سال داشت یعنی در سال 1375 ا به همراه خانواده به کانادا مهاجرت کرد و تحصیلات خود را در رشته اقتصاد در مقطع لیسانس و رشته مدیریت کسب و کار (MBA)  در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رساند.  پس از پایان تحصیلات به ایران بازگشت. رضا که در کانادا از خدمات سایت  ebay استفاده کرده بود تصمیم می‌گیرد در ایران سایتی شبیه ebay راه‌اندازی کند.

اربابیان سایت شیپور را در سال1391 راه‌اندازی کرد. در آن زمان نیازمندی ‌های دیجتیال تنها به چند سایت آگهی‌نامه مثل ایستگاه با امکانات محدود خلاصه می‌شد و سایت تخصصی و جامعی در وب فارسی وجود نداشت. رضا اربابیان در آغاز کار شیپور را به تنهایی راه‌اندازی کرد و به دلیل کمبود منابع مالی بخشی از سهام شیپور را به عنوان دستمزد به تیم توسعه دهنده‌‌‌ای که در اسلونی مستقر بود واگذار می‌کند تا شیپور را توسعه دهند و به نوعی اولین سرمایه‌گذاری روی شیپور انجام می‌شود.

اربابیان می‌گوید که شیپور را به تقلید از ebay راه‌اندازی کرده است. البته ایسام هم تقریبا با همین رویکرد توسط امین و سام راه‌اندازی شد و به نوعی شباهت بیشتری به ebay دارد تا شیپور.  می‌توان آن را نمونه فارسی ebayy دانست، اگرچه در حال حاضر برنامه موبایلی دیوار که متعلق به فروشگاه اندرویدی کافه‌بازار است رقابت شدیدی با شیپور دارد.

پس از گذشت چهار سال از راه‌اندازی سایت شیپور، اربابیان مدیرعامل و بنیان‌گذار این مجموعه می‌گوید هدف شیپور رسیدن به یک‌میلیون بازدید در روز است. او در گفت‌وگویی با مجله تجارت فردا گفت: «ما می‌خواهیم در بخش نیازمندی‌‌ها، شماره یک بازار ایران باشیم. لازم به ذکر است نت‌استارت مصاحبه‌ی مستقیم با این کارآفرین موفق نداشته و این مطلب بر اساس مصاحبه و گفتگوی او با نشریه ذکر شده منتشر شده است.